Opublikowany: pon., maj 28th, 2018

Etapy realizacji hali stalowej

Podziel się
Tagi

Aktualnie powstaje coraz więcej hal stalowych. Są to konstrukcje solidne i wytrzymałe, co gwarantuje bezawaryjne użytkowanie przez wiele długich lat. Poza tym budynki charakteryzują się uniwersalnością. Dzięki temu mogą być stosowane w różnych aspektach. Jak powstają hale stalowe krok po kroku? O tym wszystkim przeczytacie w poniższym artykule.

Projekt hali stalowej

Na początku jest wykonywany projekt konstrukcji. Musi on uwzględniać nie tylko oczekiwania Klientów. Osoby, które odpowiadają za realizację tego zadania biorą pod uwagę również przeznaczenie budynku oraz dostępne możliwości pod kątem konkretnej lokalizacji. Nie można zapomnieć o właściwej specyfikacji. Konstrukcja musi spełniać określone w przepisach normy i wymagania techniczne. Jest to niezbędne, aby hala stalowa była wykonana solidnie i gwarantowała bezpieczeństwo. Poza tym takie miejsce będzie zapewniało również optymalne wykorzystanie. Na tym etapie powstaje szczegółowy plan oraz rysunki konstrukcji. Po wykonaniu tej czynności trzeba postarać się o uzyskanie pozwolenia na budowę.

Budowanie hali stalowej

Jeśli przedstawiciele firmy otrzymają ten dokument, to mogą przystąpić do właściwego działania. Na początek przygotowywany jest konkretny teren, gdzie ma stanąć konstrukcja (te elementy są tworzone zazwyczaj przez okres od jednego do dwóch miesięcy). Potem wykonywane są ramy hali stalowej. Nie może obyć się bez przygotowania odpowiednich fundamentów. Trzeba podkreślić, że fachowcy przykładają do tego faktu bardzo dużą wagę. Wszystko dlatego, że odpowiednie wykonanie tego działania ma bardzo duży wpływ na to, jak solidny w przyszłości będzie konkretny budynek.

Dopiero potem powstaje konstrukcja właściwa. Ile czasu potrzeba fachowcom na wykonanie tego zadania? Dużo w tym aspekcie zależy przede wszystkim od rozmiaru hali stalowej. Przyjmuje się, że proste i nieduże konstrukcje są wykonywane nawet w ciągu kilku dni. Oczywiście dłużej trwa to w przypadku obiektów o większych gabarytach. Należy również zwrócić uwagę na taką czynność, jak obudowanie konstrukcji poszyciem, które zostało wykonane z ocynkowanej blachy. Tutaj także czas trwania realizacji zadania zależy od konkretnego budynku. Jeśli wszystkie prace konstrukcyjne są zakończone, to jest przeprowadzana finalna inspekcja. Wtedy inwestor otrzymuje również dokumentację, która dotyczy konkretnej hali stalowej. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć wykorzystywać tego typu konstrukcje.

O autorze

-

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć poniższych znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>