Opublikowany: pon., maj 28th, 2018

Firma produkcyjna w hali stalowej

Podziel się
Tagi

Każdemu właścicielowi firmy produkcyjnej powinno zależeć na tym, aby wydajność była na jak najwyższym poziomie. Ważnym aspektem jest sama organizacja. Jak wszystko zaplanować, żeby prace szły szybko, sprawnie i dokładnie?

Jak optymalnie wykorzystać przestrzeń?

Bardzo istotne jest to, jak zostanie wykorzystana przestrzeń w konkretnej hali stalowej. Jest to szczególnie istotne w dużych konstrukcjach. Wszystko dlatego, że błędne rozmieszczenie poszczególnych stref sprawi, że pracownicy będą niepotrzebnie tracili czas, aby na przykład znaleźć się w posiadaniu konkretnych produktów, urządzeń czy maszyn itd. Jednym z najważniejszych elementów tej „układanki” jest miejsce, gdzie odbywa się odbiór towaru czy załadunek produktów, które mają być potem dostarczone do sklepów, hurtowni czy innych odbiorców itp. Tak działa nowoczesna firma produkcyjna w hali stalowej.

Ważne jest to, aby był on dobrze skomunikowany z drogą dojazdową. Jeśli na przykład do konkretnej firmy można dojechać tylko od strony północnej, to właśnie tam powinien być zlokalizowany magazyn. Nic więc dziwnego że tak ważny jest projekt hali stalowej, który powinien być wykonany nie tylko w zgodzie z najważniejszymi normami, przepisami czy oczekiwaniami Klientów, ale także dostępną infrastrukturą.

Nie można zapomnieć, że magazyn w hali stalowej powinien być dobrze skomunikowany również z miejscem, gdzie odbywa się produkcja. Pracownicy powinni szybko móc skorzystać z towarów niezbędnych do wytwarzania konkretnych elementów. Analogicznie muszą też sprawnie przetransportować wytworzone rzeczy do magazynu. Bardzo ważne jest również to, żeby powiązane ze sobą działy produkcji były blisko siebie. Wtedy pracownicy nie będą musieli na przykład iść na drugi koniec hali, żeby móc dalej wykonywać kolejne czynności.

Trzeba zaznaczyć, że ważną rolę odgrywa także zaplecze socjalno-sanitarne. Jeśli jest taka możliwość, to powinno być zlokalizowane w dobrym położeniu dla każdego pracownika. Wtedy na przykład konieczność skorzystania z toalety nie będzie oznaczała przebrnięcia całego budynku. Projektując hale stalowe trzeba również zatroszczyć się o to, aby nie brakowało miejsca na swobodne wykonywanie zadań i bezpieczne poruszanie się pomiędzy stanowiskami pracy. Wtedy firma produkcyjna w hali stalowej będzie działała na odpowiednich obrotach.

O autorze

-

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć poniższych znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>