Opublikowany: pon., maj 28th, 2018

Projektowanie hali magazynowej krok po kroku

Podziel się
Tagi

Jest coraz więcej przedsiębiorstw, które potrzebują odpowiednio przystosowanych hal magazynowych, gdzie będzie można przechowywać surowce, produkty, urządzenia czy maszyny itd. Funkcjonalność i bezpieczeństwo takiej konstrukcji w dużej mierze zależy od wykonania dobrego projektu. Jak fachowcy realizują takie zadania? Co biorą pod uwagę wykonując projekty?

Analiza danego przedsiębiorstwa

Profesjonaliści, którzy wykonują projektowanie hali magazynowej muszą na początek przeanalizować kilka kwestii, aby można było je potem połączyć w jedną całość. Trzeba wziąć pod uwagę między innymi profil działalności, oczekiwania Klientów oraz gabaryty działki na której ma powstać konkretna budowla. Jest to niezbędne, aby tak zaprojektować halę magazynową, żeby była ona funkcjonalna i dostosowana do konkretnych towarów czy maszyn. Są bowiem produkty – na przykład spożywcze – które wymagają specjalnych warunków przechowywania (chodzi na przykład o temperaturę czy wilgotność itd.). Fachowcy wykonujący projektowanie biorą pod uwagę również wszelkie normy i wymagania techniczne. To gwarantuje, że budynek będzie solidny, wytrzymały i bezpieczny.

Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni

Bardzo ważne jest to, aby odpowiednio zagospodarować przestrzeń. Często fachowcy wykonujący projekt hali magazynowej mają twardy orzech do zgryzienia. Wszystko dlatego, że muszą wziąć pod uwagę preferencje Klientów, a także możliwości konkretnej lokalizacji. Fachowcy, którzy wykonują projekty często też artykułują swoje uwagi. Jest to spowodowane tym, że niektórzy Klienci w swoich oczekiwaniach zapominają na przykład o systemie przeciwpożarowym czy wentylacyjnym. Poza tym nie umieszczają w swoich wizjach na przykład zaplecza socjalnego-sanitarnego itd.

Zadaniem profesjonalistów jest wykonanie takiego projektu, który będzie jednocześnie zgodny z obowiązującymi przepisami, a także jak najbardziej zbliżony do preferencji Klientów, którzy po wysłuchaniu uwag zazwyczaj chętnie decydują się na konkretne aspekty. Istotne jest również to, aby zagwarantować przestrzeń nie tylko na przechowywane towary, ale również na swobodne poruszanie się po konkretnej lokalizacji. Powstaje specjalny plan oraz rysunki konstrukcji. Projekt zakłada również stosowne materiały, które będą użyte w toku prac budowlanych oraz czas realizacji konkretnych czynności.

O autorze

-

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć poniższych znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>