Opublikowany: pon., maj 28th, 2018

Składowanie płodów rolniczych w hali stalowej

Podziel się
Tagi

Gospodarstwa w Polsce z roku na rok stają się coraz bardziej nowoczesne. Dzieje się tak ze względu na wymogi oraz dotacje unijne, dzięki którym rolnicy mogą szybko i sprawnie unowocześnić swoje gospodarstwa.

Ważną kwestią wydaje się magazynowanie płodów rolnych, które w lecie zostają skoszone. Jak wiadomo, różnią się one od siebie wilgotnością oraz warunkami, w jakich mogą być przechowywane. Płody rolne najczęściej przechowywane są w rolniczych halach stalowych.

Dlaczego warto postawić na budowę rolniczej hali stalowej?

Dynamicznie rozwija się nie tylko przemysł rolniczy, ale również budowlany. Zmiany zachodzą przede wszystkim w budownictwie obiektów, które mają służyć rolnikom do gromadzenia efektów swojej ciężkiej pracy. Obecnie oprócz hal stalowych stosuje również wiele innych rodzajów zabudowania, jednak różnią się one jakością, wielkością i oczywiście ceną. O tym, jaką halę należy postawić, decyduje zawsze inwestor, czyli w tym przypadku rolnik. To on określa, jaka ilość plonów będzie magazynowana i jakich warunków potrzebują określone rodzaje zapasów, jakie mają być magazynowane. Warto zainteresować się taką budową ze względu na możliwość poszerzania ścian i zmiany rozmiaru danej hali. Jeżeli gospodarstwo będzie się dynamicznie rozwijało, wówczas powiększenie hali będzie również możliwe, aby pomieściły się w niej wszystkie rodzaje surowców. Niestety silosy i inne namioty nie mają takiej możliwości, zajmują dużo miejsca, a dodatkowo cechują się niską jakością i trwałością.

Hale stalowe a magazynowanie płodów rolnych

Do tego, aby magazynować produkty sypkie i suche wystarczy budynek, który nie jest izolowany. Do tego celu najczęściej stosowana jest blacha, która dzięki specjalnej powłoce, uniemożliwia procesy skraplania się wody wewnątrz budynku. To sprawia, że w hali jest sucho, a wilgotność bardzo niska. W przypadku budowy hali, do przechowywania zwierząt, stosowane są specjalistyczne powłoki termiczne, które zapobiegają zmianom temperatury. Najczęściej stosuje się technikę blacha-wełna-blacha. Zawsze należy zlecić budowę firmie, która solidnie wykonuje swoją pracę, a zakres usług oprócz dobrej jakości materiałów budowlanych, obejmuje również montaż. Dzięki temu zyskamy gwarancję jakości i bezpieczeństwo w razie jakichkolwiek problemów.

O autorze

-

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć poniższych znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>